Děti pro rodiče ke Dni Země

22.dubna slavíme na naší škole tradičně Den Země. Letos děti z družiny tento den oslavily opravdu svátečně.
 v listopadu začaly vyrábět krásné barevné motýly z PET lahví. Protože je to moc bavilo, vytvořily jich za krátký čas více než sto. A jak rostla jejich fantazie, přibývalo i nápadů - vznikly úžasné barevné koule, poháry nebo květiny.
Bylo by škoda tu krásu ukrývat před ostatními, a tak se rozhodly, že uspořádají výstavu. Plnou chodbu hostů přivítaly děti z 1.- 4.třídy krásnou básničkou a písničkami, k jedné si dokonce text s  pomocí paní učitelky Gajdové vymyslely samy.
Nádherné motýly se děti rozhodly za symbolickou cenu prodat a vybrané peníze  věnovat budoucím prvňáčkům na školní pomůcky.
O tom, že se motýlci líbili, svědčí více než 1000,-Kč, které se na výstavě vybraly. Výstava byla nejen oslavou svátku  naší planety, ale také šikovných rukou a dobrých srdcí našich dětí.

Nakonec ještě všichni popřáli naší Zemi všechno nejlepší a svá přání napsali a připevnili na obrovskou mapu, která teď zdobí školní chodbu. Přiďte a připište něco i Vy.

Mgr.Lenka Jabůrková

Foto