Školní výlet - Lednice

Dne 5.6.2014 se žáci 2.-5. ročníku vydali na školní výlet. Jeli jsme autobusem  rovnou do města jménem LEDNICE. Byla to zajímavá cesta, které se nadšené děti už nemohly dočkat.
První, co jsme po příjezdu viděli, byl krásně opravený zámek Lednice a okolní zámecké zahrady.
Pěšky jsme se poté vydali k Minaretu, jehož výška je 59 metrů a má 302 schodů. Někteří s nadšením, někteří s mírnou obavou zdolali tuto trasu nahoru, kde se všem návštěvníkům odměnou naskytl nádherný výhled na okolí města Lednice , Pálavu a také celý Lednicko-Valtický areál s krásně dominujícím zámkem.
Pak následovala plavba lodičkami na Janův hrad. Řeka, kterou jsme pluli, se jmenuje Stará Dyje. Cestou z lodiček jsme viděli volavky, husy, ptáky a rybáře.Ve Staré Dyji žije kolem 100 druhů ryb. Dopluli jsme na břeh a šli na zajímavou prohlídku, která byla zakončená vědomostním kvízem, kde děti musely použít informace, které si během prohlídky vyslechly. Naše cesta pokračovala dál a dál až jsme došli do zámeckého skleníku, kde jsme viděli bohatou sbírku květin a jezírka s rybkami.Také jsme navštívili podzemní jeskyni plnou tajemných zámeckých bytostí a dozvěděli jsme se ledacos o jejich minulosti a činech……
Odtud jsme šli rovnou k autobusu. Autobusem jsme vyrazili přímo do hodonínské ZOO, kde děti čekala prohlídka exotických zvířat vyhřívajících se na sluníčku, ale také jsme si zopakovali, co všechno o těchto zvířatech už známe.
I přes silný zážitek s porouchaným autobusem jsme se s bolavými a unavenými nožkami a hlavně krásnými zážitky vrátili domů k maminkám.
                                                                       Mgr. Zdeňka Gajdová