<<4 / 2024>>

XXII.Společenský ples

Školní ples
    V sobotu 24. 1. se uskutečnil již XXII. společenský ples pořádaný naší školou. Pro nás, deváťáky, to znamenalo hromadu práce a starostí. Už v listopadu jsme začali s nácvikem polonézy. Za dva měsíce už jsme všechno uměli a už jsme jen dolaďovali drobné nedostatky. V prosinci jsme také začali s výzdobou. Ta nám dala hodně práce, ale ve výsledku to stálo za to.
    V sobotu v 15. 30 už jsme byli všichni na kulturáku. Sjeli jsme si ještě párkrát polonézu a šli jsme se vyfotografovat. Pomalu se blížila pátá hodina a s ní i začátek plesu. Začala jsem mít trochu trému, ale čím víc se začátek polonézy blížil, tím víc ze mne vyprchávala.
    Najednou začala hrát hudba a my jsme vstoupili do sálu. Tréma ze mě opadla úplně a já jsem měla pocit, jako bychom byli v tělocvičně při zkoušce. Netrvalo to dlouho a polonézy byl konec. Představení párů, tanec s rodiči a učiteli – to vše uběhlo strašně rychle. Potom jsme vykonali ještě pár svých povinností a měli jsme vše důležité za sebou. Teď už jsme mohli jen tančit, tančit a tančit.
    Celý ples jsem si náramně užila a myslím si, že ostatní také.
Terezie Hanzelková

Foto