<<4 / 2024>>

Fryšták 2015 - Orientační dny

Jak se na naší škole stalo již tradicí, zúčastnili se i letošní školní rok, ve dnech 20. 4. až 22. 4., žáci 8. ročníku Orientačních dnů ve Fryštáku u Zlína.
Třídenní kurz probíhal v Domově Ignáce Stuchlého (DIS) a jako základní témata si žáci vybrali „Moje třída, moje parta’’ a ‚, Co ze mě jednou bude?‘‘.
Všichni se bez výjimky na akci velmi těšili, a jak se ukázalo, právem.
Precizně a profesionálně velmi dobře připravený kurz, ze strany lektorů DIS Fryšták, dopadl na jedničku s hvězdičkou.
Spousta her a zážitků, při kterých žáci poznávali sebe, své psychické i fyzické možnosti a své postavení v kolektivu třídy, mě i každého z nich jen utvrdily v tom, že jsou kolektivem výborným.
Dovedli si rozdělit úkoly, pomoci jeden druhému, využít své různé kvality při vzájemné spolupráci a samozřejmě se tak i lépe navzájem poznat.
A jejich bezprostřední reakce – snad dvě: „Někdy se za tři dny nestane skoro nic a tady jsme toho prožili víc jak za půl roku.“, „Je to tu super, jediná chyba je, že tu nemůžeme být déle – aspoň 14 dní.“
Přálo nám i počasí a já věřím, že všichni mý žáci budou na tento kurz vzpomínat jako na jednu ze školních akcí, která pro ně byla nejen velkou zábavou, ale i přínosem při spolupráci v kolektivu třídy.
Mgr. Jarošová Libuše třídní učitelka 8. třídy