<<4 / 2024>>

Co ze mě jednou bude...

V pondělí 4. května jsme jeli s paní učitelkou Lukešovou do Hodonína na Úřad práce. Jeli jsme autobusem a pan Nejedlík nám zastavil přímo před vchodem. Kvůli rekonstrukci jsme se přesunuli na blízkou střední školu, kde měl úřad práce pronajaté prostory. Přednášku nám dělaly dvě zkušené paní. Poradily nám, jak si správně vybrat práci, mluvily s námi o středních školách, udělali jsme si testy a každému vyšlo několik povolání, která by se k němu hodila. Poté jsme si vyhledávali v šanonech informace o doporučených povoláních. Bylo tam vše, co bychom měli vědět a znát o oborech na střední školy, které nás zajímaly. Mohli jsme se podívat do atlasů školství každého kraje. Také jsme dostali informační letáčky s internetovými odkazy na další testy.
   Tento ,,výlet´´ někomu pomohl více, někomu méně, ale určitě se nám všem líbil.
Jurásková A., Šrámková S., Pavlicová Š.