Podzimní slavnost

Dne 23.září, tedy v první podzimní den si děti ze třetí třídy přinesly do školy obrovské množství ovoce a zeleniny. Sešlo se nám více než 200 kusů, ze kterých jsme uspořádali docela slušnou výstavu. Tu vrámci vyučování navštívil celý první stupeň a moc se všem líbila. Děti zde hledaly tradiční i méně známe kousky. Během dne se dětem podařilo z přineseného ovoce vyrobit dvě obrovské mísy salátů - jeden ovocný a druhý zeleninový. Než přišel oběd, nezbylo z nich skoro nic. V průběhu vyučovaní však děti také plnily velmi náročný úkol - své vědomosti o podzimní přírodě vložily do velkého kvízu, v němž mohly získat až  111 bodů. Nejlepší luštitelé  - jeden chlapec a jedna dívka - budou jmenováni králem a královnou podzimu, z čehož jim na celé roční období plynou nemalé výhody. Na závěr dne jsem si ještě stihli vyrobit krásnou barevnou podzimní výzdobu.
Už teď se těšíme na druhou, tentokrát Zimní slavnost.

Foto