Jazykový pobyt žáků v Londýně

Londýn je krásné město. Na tom jsme se všichni shodli, hned jak jsme v úterý vystoupili z autobusu. Moderní, vysoké, ale i staré budovy, nádherné památky a lidé z různých států. Hned na první památce-Tower Bridge někteří z nás tak obdivovali krásu města, až se ztratili. Ano, patřili jsme mezi ně i my dvě. V posledních chvílích rozchodu jsme se rozhodly, že půjdeme na záchod, a když jsme se vrátily...naše skupina tam nebyla. Naštěstí jsme se asi po půl hodině všichni šťastně setkali. Po únavném dnu jsme se sešly s rodinou, u které jsme bydlely. Ráno, nás probudilo nervózní volání na snídani. Proč? Bylo to možná tou únavou, kvůli které jsme se s rodinou nepochopili a hned první den jsme  zaspaly. Naštěstí jsme měly milou rodinu, která to pochopila. Návštěva školy Croydon Collage byla pro některé nudná, protože naší paní učitelce nerozuměli, ale my jsme byly nanejvýš spokojené. O přestávkách se paní učitelka stala naší nejlepší kamarádkou z Anglie. Během pobytu jsme navštívili mnoho krásných památek. Ve středu jsme se podívali do Oxfordu na Universitu a do starobylého města. Ve čtvrek pokračovala naše výuka, a odpoledne jsme navštívili přímořeské město Brighton, kde jsme viděli nejen moře, ale i nádherný podmořský svět. Výlet jsme zakončlili nakupováním ve slavném obchodním domě Primark. Pátek jsme celý prochodili. Podívali jsme se na Greenwich, Big Ben, Houses of parliament a Buckinghamský palác.Cesta domů byla horší i lepší zároveň. Horší v tom že pobyt v Anglii utekl hrozně moc rychle a museli jsme se vrátit domů. Ale lepší v tom, že jsme pluli trajektem. Sice jen 90 minut, ale zážitek to byl úžasný a získali jsme nové kamarády z Francie. Celkově celá  Anglie i s cestou byla úžasná, nádherná a nezapomenutelná.Proto vám doporučujeme vážně se učit anglicky.! :-)

Adriana Jurásková a Kristýna Durnová, 9.třída

Foto