Florbal ml.žáci - krajské finále

Jak se rodí třetí místo v kraji
Stalo se samozřejmostí, že naše florbalové týmy získávají každý rok titul okrskového nebo okresního přeborníka, ale i když to vypadá snadně, tak opak je pravdou. Kluci nebo holky musí vstávat brzy ráno na trénink, kdy ostatní spolužáci ještě spinkají, nebo zase odpoledne zůstávají v tělocvičně, kdy ostatní jdou domů ke svým počítačům. Občas také trénují ve Veselí nebo ve Velké, aby se dokázali zorientovat na velkém hřišti.
Naše cesta za třetím místem ve florbalu kategorie III. – mladší žáci započala 19. 11. 2015 na okrskovém turnaji ve Velké nad Veličkou, kde jsme postupně porazili Velkou 6:2, Lipov 5:1 a Veselí Hutník 9:0. Jako okrskoví přeborníci jsme jeli 1. 12. 2015 na okresní kolo do Dubňan, kde bojovalo o postup do kraje 5 okrskových přeborníků. Na úvod jsme porazili Strážnici 11:0, pak Dambořice 6:O a favority z Hodonína 6:1. Jediné zaváhání bylo s týmem z  Dubňan, kde jsme pouze remizovali 1:1, ale i tak nám to stačilo na první  místo v okrese.
Kdo ten postup vybojoval? V  brance fantasticky kraloval nadějný šesťák Vojta Vašica. Nepropustná obrana Jožka Pavlica a Staňa Jagoš. Klíčový středový hráč Zbyněk Smetka a dva střelci v útoku Štěpán Staněk a Martin Matyáš. Neméně užiteční byli i náhradníci – Honza Koryčanský, který mohl zastoupit plnohodnotně jakýkoliv post ( včetně brankáře ) a Lukáš Jakoubek, který střídal útočníky.
Přípravy na kraj byly velké. Velmi nám pomáhali v hodinách tělocviku i při trénincích pan ředitel a také pan učitel Karásek. Největší dík ovšem patří panu Josefu Pavlicovi (Nová ulice), kterému kluci říkají děda a který nám už léta pomáhá, a doufám, že ještě dlouho pomáhat bude. Také děkujeme dalším obětavým rodičům a  prarodičům, kteří kluky vozí na zápasy nebo na tréninky.
Poslední týden před „krajem“ klíčového hráče Zbyňka Smetku 4 dny před odjezdem odnášejí z přípravného utkání ve Velké na rukách a není jisté jestli nastoupí. Martin Matyáš den před zápasem dobírá antibiotika. Lukáše Jakoubka chytla záda a mančaft se pomalu rozpadá. V pondělí, den před odjezdem, mi ovšem všichni hlásí, že to zkusí.
V „den D“ – 19.1. 2016 odjíždíme dvěma auty ( Děkujeme tímto panu školníkovi Antonínu Výbornému a panu Zbyňku Smetkovi za pomoc při odvozu a podporu našeho oddílu) do Slavkova u Brna, kde na nás čeká 7 přeborníků okresů a domácí tým. Hrálo se ve dvou skupinách po čtyřech týmech. První dva postupují dále a hrají o postup do finále. Naši skupinu jsme jasně rozstříleli. První to odskákal Mikulov, který dostal výprask 12:2. Favority z Brna, kde hrála většina kluků z prvoligové Komety, jsme porazili 4:1. Závěrečný zápas jsem chtěl kluky šetřit, ale ti si nedali říct a porazili Znojmo 8:0. V semifinále jsme ovšem narazili na odpočatého soupeře, který měl dvě vyrovnané pětky na střídání. Trochu i smůla při obdržených brankách a nepadání branek do soupeřovy sítě nás zastavily na cestě do vysněného finále. Naštěstí o třetí místo se nehrál už zápas, ale jen trestné střílení a výborný výkon našeho brankáře a přesné zásahy Zbyňka a Štěpána nám zajistily bronzový pohár v kraji.
Po takových akcích velmi rád odpovídám na otázky soupeřů: „ Prosím Vás, kde je ta Hroznová Lhota“?

Josef Pavlica - spolutrenér

Foto