Sférické kino na ZŠ

V pátek 5.2. jsme se zúčastnili promítání sférického kina na ZŠ. Už při vstupu do tělocvičny jsme viděli, že nás čeká něco neobvyklého. Sférické kino svým projekčním systémem nabádá děti k přirozenému osvojování informací. Edukační filmy vtáhnou děti přímo do děje a velmi efektivně jim zprostředkují vzdělávací obsah. Po krátké instruktáži jsme vstupovali do pojízdné kupole, položili se na měkké karimatky a promítání začalo. Náš film se jmenoval „Zula hlídka“ – během jedné výpravy za zkamenělinami narazí vesmírná Zula hlídka na ložisko škodlivého odpadu. Klíč k jeho původu a k záchraně planety Země leží v dávné prehistorické minulosti. Hrdiny čeká dobrodružná výprava, na které se dozvíme spolu s nimi mnoho zajímavého o vývoji života na planetě Zemi.

foto: