Velikonoční tvoření

Ve středu 23. března se děti na prvním stupni neučily. Připravovaly se totiž na svátky velikonočním projektem, které si připomněly ve všech podobách. Pan zástupce Josef Pavlica s dětmi vyráběl zvířátka ze sena, s paní učitelkou Annou Kratochvílovou si vysvětlily zvyky,  průběh Velikonoc a žáci své znalosti zúročili v kvízu. Pod vedením pana Václava Petruchy z Žeravin a pana Milana Koryčanského z Hroznové Lhoty se všechny děti učily plést korbáče. Paní Bronislava Petruchová z Žeravin a paní učitelka Marie Kočvarová přiblížily dětem techniku malování kraslic voskem. Některé děti měly přímo umělecké výsledky. Paní učitelka Zdeňka Gajdová vyráběla s dětmi papírové velikonoční košíčky na vajíčka, naučily se z piškotů tvořit milá kuřátka a sestavily si i velikonoční puzzle. Dnešní den byl snad pro všechny děti příjemným zážitkem a přípravou na velikonoční svátky. Všem, kteří si udělali čas pro naše děti, patří upřímný dík.

Mgr. Ludmila Krausová

Foto