Návštěva Skanzenu ve Strážnici

V pondělí  30.5.2016 se žáci prvního stupně zúčastnili prohlídky Skanzenu ve Strážnici, kde se konala ukázka lidových řemesel našich předků  v programu s názvem ABECEDA ŘEMESEL. Zde se žáci seznámili s řemesly, výrobními činnostmi a pracemi spojenými s tradičním životem na vesnici a se zemědělským hospodařením.
Děti získaly  povědomí o vytváření hliněných omítek a podlah , výrobě sušených cihel, stavbě proutěných plotů, pletení košíků, využití včelích produktů, pečení a zdobení medových perníků podle dřívější i dnešní receptury , výrobě slaměných ozdob a výrobků. Některé z činností si děti samy odzkoušely na vlastní kůži a zjistily tak jejich náročnost .
Prošli jsme  si také historickou část strážnického Zámku, vyslechli si výklad o jeho historii, prohlédli si regionální výstavu krojů a hudebních nástrojů.
 Domů jsme všichni  odjížděli nadšení a plní zážitků.
 Mgr. Zdeňka Gajdová