Olympiáda v nás

Olympiáda v nás

Na letošní školní rok jsme připravili pro žáky naší školy celoroční projekt s názvem Olympiáda v nás. Doznívaly v nás vzpomínky na XXXI. letní olympijské hry v Riu de Janeiru,  kde si žáci v různých předmětech připomínali zážitky z olympiády – např. slohové práce,  výtvarné soutěže, zeměpis, recitační soutěži Mladý Démosthenés aj. Nezapomněli jsme ani na ekologické poselství olympiády, kdy si programy s VIS Bílé Karpaty na 1. stupni a exkurzí do NPR Čertoryje na 2. stupni chceme prohloubit znalosti o ochraně přírody v našem okolí.
    Dalším krokem našeho projektu je celoroční bodovací soutěž pro všechny žáky naší školy. Zvláště budou hodnoceni žáci na 1. a 2. stupni. Do hodnocení je zahrnut prospěch, chování, kroužky v naší škole, významné činy, vědomostní, sportovní a kulturní aktivity. Podrobněji viz. tabulka - kritéria. Vyvrcholení naší bodovací soutěže bude na konci školního roku, ovšem dalším neméně významným vrcholem bude Den dětí, který bude také olympijský. Každá třída bude představovat jeden stát, který se v krátkém kulturním programu představí a potom začne zápolení ve veselé olympiádě.
Již se moc těším.

Josef Pavlica, zástupce ředitele

Kriteria (.xlsx, 12.02 KB)