Z činnosti keramického kroužku

Víte,jak se pálí čarodějnice?

Jestli ne, přiďte se podívat do našeho keramického kroužku.
Na začátku tohoto školního roku nás poprvé navštívil slepý keramik a sochař pan František Koplík a naučil děti pracovat takzvanou Axmanovou metodou.
Díky tomu vznikla nádherná předvánoční výstava s množstvím keramických čertů. Protože se dětem moc povedli, troufly si na přelomu dubna a května i na čarodějnice! Některé jejich strašidelné obličeje můžete vidět na fotkách. Kdo jsou jejich autoři, poznáte možná podle oblečení.
Včera nás pan Koplík navštívil podruhé, všechny čarodějnice si prohlédl a děti moc pochválil za originalitu a odvahu, s jakou je dokázaly vytvořit.
V průběhu dvou hodin pak s nimi vytvořil krásné keramické slony, kteří se dají použít třeba jako květináč nebo váza.
Určitě se od této skupiny dětí dočkáme ještě mnoha dalších nádherných výrobků.Rozhodně si už teď zaslouží náš obdiv a uznání.
Mgr.Lenka Jabůrková