Výlet 5.třída

Vida – už jsem na to přišel!

Vida – a mám to!
Vida – už to chápu!
Vida – zase jsem o něco chytřejší!
Takovou nebo podobnou větu pronesl v životě asi každý člověk. Vida je citoslovce, které nám vyjde ze rtů, jestliže jsme něco našli, objevili, něčemu jsme porozuměli.
Jméno VIDA nese i vzdělávací centrum v Brně, do kterého se vypravili žáci 5.ročníku během svého výletu . Návštěva byla obohacena vzdělávacím programem Chytřejší než Holmes.
V ceně vstupenky je vždy zahrnuta i návštěva Science show, tentokrát s názvem Elektromagion. Zábavnou, svěží a humornou formou nás moderátoři seznámili s některými elektrickými a elektromagnetickými jevy.
Hlavní náplní návštěvy byl rozchod na jednotlivá stanoviště. Byly jich v celé budově desítky, možná i stovky. Různé modely, obrazy, to vše bylo k dispozici k vyzkoušení. Nechyběl ani popis a vysvětlení jevu.
V kolotoči mohly děti ucítit přímo na svém těle odstředivou sílu. Na vodních modelech mohly pozorovat, jak pracuje ponorka, zdymadlo nebo Archimedův šroub.
Většina exponátů byla interaktivní, proto jsme se vraceli plni zážitků přímo na těle. Návštěvu tohoto vzdělávacího centra můžeme doporučit všem, kdo se chtějí vzdělat a přitom i pobavit!
 A na závěr se určitě budete řídit, stejně jako my, čínským příslovím :
Slyšel jsem a zapomněl. Viděl jsem a pamatuji. Dělal jsem a pochopil.
Mgr. Zdenka Gajdová