Kozojídky v Praze

Milí čtenáři, přinášíme exkluzivní novinky ze světa Rózinek!
Dne 28. 9. 2017 zavítala celá jedna desetina populace Kozojídek do našeho hlavního města, Prahy. Kozojídská výprava byla složena ze tří souborů: Maliny, Jahody a Rózinek. Podle našeho anonymního zdroje nám byla sdělena informace, že v Praze nechyběl ani Babinec!
     Naše redakce se dovtípila, že kozojídský autobus měl odjezd ve 4:30, jak nám sdělil náš informátor, o pravdivosti jeho/její výpovědi není pochyb! Redakce zjistila rovnou od účastnice „ zájezdu“, že cesta byla velmi zdlouhavá, ovšem cituji: „S každou hodinou bylo veseleji a později možná až přehnaně!“
     Naše redaktorka nemeškala ani minutu a přispěchala na místo konání, tj. Ministerstvo místního rozvoje. Bohužel paní ministryně byla natolik zaneprázdněná, že nám nebyl poskytnut rozhovor. Ovšem ani tahle skutečnost nás neodradila a my si dovolili zůstat na vystoupení Kozojíďanů. Při vystoupení se nám podařilo zachytit pár snímků veselé Maliny, unavených Rózinek, zpívající Jahody a nakonec tleskajícího Babince.
     Po prvním vystoupení chtěla naše reportérka sehnat pár exkluzivních rozhovorů rovnou z šatny účinkujících, přístup jí bohužel byl odepřen, tudíž rozhovor bohužel nebude zveřejněn. Ani to naši redakci neodradilo, anonymní zdroj nám prozradil, že Kozojíďané  dnes vystoupí ještě na Staroměstském náměstí. Dokonce ani zde jsme nechyběli! Při první písni se kolem vystupujících utvořil slušný dav a nechyběl ani futrál, do kterého posluchači hodili nějaké ty drobné. ( Poznámka redakce – samozřejmě jsme též přispěli). Naší redakci  se povedlo získat dokonce i foto ze zpívání na „Staromáku“.
     Při odjezdu Kozojíďanů jsme si nemohli nevšimnout krabice, kterou držela jedna Rózinka v rukou. Co bylo uvnitř, zůstává tajemstvím. (Poznámka redakce -  vypadalo to na dort). Příjezd zpět do Kozojídek byl podle našeho ověřeného zdroje ve 23:32 hodin.
                                                                                                                šéfredaktorka časopisu