Grafomotorika

V říjnu začal v naší MŠ kurz grafomotoriky.
Tento kurz je určen pro děti předškolního věku. Každý čtvrtek se zde setkávají se svými rodiči a paní učitelkou H. Hudečkovou, která je připravuje na snadnější vstup do 1. třídy.

Grafomotorika znamená osvojení grafických cviků, ze kterých vychází písmo.
Tato cvičení jsou řazena podle obtížnosti, mají svůj metodický postup. Jedná se o psaní, obkreslování , kreslení, rýsování. Tvary se kreslí uvolněnou rukou, mnohdy je účelné kreslit i na větší formát papíru.
Cílem jednotlivých cvičení je koordinace očí a rukou, správně zvládnutý úchop psacích potřeb, příboru, navlékání korálků, tvorba mozaik, plynulý pohyb ruky po papíře.
Zvládnutí grafomotorických dovedností je nezbytné pro děti před nástupem do první třídy. Grafomotorické dovednosti jsou jedním z kritérií při posuzování školní zralosti dítěte.