Pernštejni - Staré pověsti české

V úterý 15. ledna 2019 opět navštívila naši školu pardubická agentura Pernštejni.
Tentokrát předvedla žákům první až deváté třídy představení nazvané Staré pověsti české. Celé téma pěkně zapadolo do našeho projektu Stoletá dáma. Žáci se mohli zábavnou formou seznámit s nejstaršími dějinami českých zemí. Během jedné vyučovací hodiny se  potkali s praotcem Čechem a praotcem Lechem, s kněžnou Libuší a jejími sestrami Kazi a Tetou, Přemyslem Oráčem,Bivojem, Horymírem, Šemíkem a dalšími postavami českých dějin.
Některé děti se dokonce samy na chvíli ocitly v roli členů Čechovy družiny. Před samým závěrem žáci odměnili protagonisty bouřlivým potleskem za sehraný souboj tak, jak se asi odehrával před mnoha staletími.

Na závěr si „Pernštejni“ připravili pro žáky opakovací vědomostní kvíz, který děti zvládly na výbornou, když je nezaskočila ani otázka, odkud praotec Čech se svou družinou přišel.

foto zde: