Ples školy 2019 - 26. společenský ples

Ples školy, v pořadí již 26., je již historií. Byl krásný a myslím, že patřil k těm nejvydařenějším, které jsem zažil. Děkuji všem sponzorům, rodičům, učitelům, zvláště p. uč. Zdeňce Gajdové za nácvik předtančení s žáky 9. ročníku, panu učiteli Jiřímu Karáskovi, který jako třídní pomáhal s nácvikem i organizací plesu, paní zástupkyni Janě Lukešové a panu Antonínu Výbornému, že mi pomáhali s tombolou, paní učitelce Zlatě Kosové za pomoc a odborné vedení žáků při výzdobě sálu, paní Daně Křižanové, předsedkyni Klubu přátel školy a všem jeho členům, kteří se starali o zdárný průběh akce. Velmi originálně a nápaditě pomohli i rodiče 7. třídy s bufetem, za což jim také patří velký dík.

Ing. Josef Pavlica, ředitel

Ples 2019
     Patnáct párů stálo nastoupených u hlavních dveří sálu. Děvčata se proměnila v dámy a chlapci v mladé muže. Každou chvíli vyčkávali první tóny taneční písně. Páry vpluly na parket za zvuku líbivého valčíku. Pomyslné tři doby se odrážely v jiskřivých očích mladých tanečníků. Každý z nás se soustředil na svůj výkon a co nejlepší prožitek…
     I přes trému jsme předtančení zvládli na jedničku. Většina z nás se odebrala ke stolům našich rodin, abychom si se svými blízkými sdělili své dojmy. Tatínci a maminky dlouho nezaháleli a přitančili do prostoru určenému k tanci s jejich ratolestmi. Ani poté jsme si nemohli odpočinout, jelikož taneční páry měly za povinnost prodej lístků do tomboly. Byla to velmi rychlá záležitost, protože zájemců o výhry bylo mnoho. Proto si někteří z nás razili cestu rovnou ke svým stolům. Někteří dlouho nemeškali a využili šance se vyfotit se svými příbuznými a přáteli. V rozmezí sedmé až osmé hodiny se pro nás rozjel ten pravý mejdan, plný tance, zpěvu, skákání a smíchu. I přesto, že některé písně nám nebyly ani zdaleka povědomé, rychle jsme se zapojili a chovali se, jako by nám patřil celý parket. S těžkým srdcem jsme opouštěli sál, abychom se převlékli na naše „velkolepé“ překvapení. Ručičky na hodinách se pohybovaly rychleji než obvykle, proto nás překvapilo, že nastal čas předvést hřeb večera. Tématem vystoupení byla show Tvoje tvář má známý hlas. Od diváků jsme sklidili velký aplaus, který nás pohladil na srdci i na duši. S hrdostí a vztyčenou hlavou jsme po představení vběhli do sálu. Tuto krásnou část večera jsme prožili opravdu naplno, nechybělo ani neplánované karaoke naší třídy s kapelou LORD.
     Ples byl pro nás zatím nejúžasnější zkušeností, jež jsme mohli společně zakusit, a byl skvělým vstupem do světa plesové společnosti.
                                                                                                                                 Eva a Helena

foto zde: