Hory 2019

Říčky v Orlických horách 2019

Lyžařský výcvikový kurz pohledem dvou účastníků:

Hory 2019
Tento rok už jsem byla počtvrté na lyžařském výcviku s naší školou. Odjezd byl jako obvykle okolo deváté hodiny. Čekala nás čtyřhodinová cesta se zastávkou. Když jsme přijeli do vesnice, ve které jsme byli ubytováni, pan řidič zastavil na velkém parkovišti a my jsme následně vynášeli naše kufry a lyžařskou výbavu. Průměrně jsme každý vyšli tak třikrát kopec, na kterém stála naše chata. Jak jsme všechno uklidili, šli jsme na pokoj a začali povlékat postele a vybalovali se. Až jsme měli všechno udělané a odpočinuli si po náročné cestě, vyšli jsme ven před chatu a tam se rozhodlo, že snowboarďáci se na to zkusí zase po roce postavit a ostatní se šli projít směrem ke sjezdovce.
 Večeře bývala o půl sedmé a vždy byla výborná, po ní jsme měli přibližně hodinku na návštěvu ostatních pokojů a odpočinek. Večerní program začínal o půl osmé, kdy jsme se všichni sešli, hráli hry a zpívali. Každý den mělo na starost jedno družstvo, museli připravit zábavný program pro všechny účastníky kurzu. Po ukončení večerní zábavy jsme se odebrali do koupelen a vrhli se na hygienu. První večer jsme byli všichni čilí a nikomu se nechtělo spát, taky jsme na to na druhý den doplatili.  Budíček býval ve tři čtvrtě na sedm a na snídani jsme chodili o čtvrt na osm. Po snídani jsme měli vždycky naspěch, protože hned o čtvrt na devět nám jezdil ski bus na svah. Dopoledne jsme absolvovali výcvik, potom jsme jeli na oběd na naše ubytování, následoval odpolední klid, opět oblékání do promočených věcí, které neměly ani tu příležitost uschnout, cesta ski busem, odpolední lyžařský výcvik, odpočinek se svačinkou a poté už byla konečně večeře a dál už to pokračovalo tak, jak jsem psala. Ve středu byla výjimka, kdy jsme místo odpoledního lyžování jeli na bowling do nedaleké vesnice.
Jinak jsem si celý pobyt moc užila a pořádně si zajezdila, jen je mi moc líto, že jsem to mohla prožít už naposledy.
                                                                                                          Helena  9.tř.

Hory
     Už od začátku se celá naše třída na hory moc těšila, jelikož hory patří k pár vícedenním výletům na naší škole. Ale také jsme se těšili za zážitky, srandu a dobrodružství. Už začátkem listopadu jsme se pomalu připravovali – zkoušeli lyže a lyžáky, nosili zdravotní potvrzení… Po těchto přípravách a řádném poučení jsme mohli konečně vyrazit. Nastal ten den, kdy jsme měli vyjet. Ráno jsme se sešli všichni u školy. Potom, co jsme naskládali věci do autobusu, nás čekala čtyřhodinová cesta do Říček v Orlických horách. Říčky jsou městečko, ve kterém jsme byli ubytováni. Cestou pomalu přibýval sníh a my jsme šťastně koukali z oken. Když jsme přijeli, čekala nás velká dřina! Museli jsme vynosit všechny věci z autobusu do velkého kopce až k chatě, ale zvládli jsme to. Pak jsme si šli najít naše pokoje a ubytovat se. Jakmile jsme se vybalili, šli jsme na malou procházku ke sjezdovce. Večer probíhal večerní program, kde se četla pravidla, jak se máme na sjezdovce chovat, potom se zpívalo a hrály se různé hry.
       Druhý den jsme prvním ski busem vyrazili na sjezdovku. Tam jsme byli rozděleni na tři skupiny a lyžování mohlo začít. Vždy se lyžovalo dvakrát za den, ráno a odpoledne po obědě. Jen ve středu byl takzvaný ,,odpočinkový den“. To jsme lyžovali jen ráno a odpoledne jsme jeli na bowling.
      Každý večer probíhal nějaký program, který měla na starost jedna ze tří skupinek. Poslední den, tedy v pátek, jsme ještě ráno naposled vyrazili na svah. Po návratu z lyžování jsme všechny věci z chaty museli zase snést dolů k autobusu. Když bylo vše naskládáno v autobusu, mohli jsme vyjet směrem k domovu.
     Hory jsem si moc užil a dlouho na ně budu vzpomínat.
                                                                                                                           Jenda, 7.tř.

foto zde: