Recitační soutěž na naší škole

Ve dnech 27.února a 4.března se v naší škole uskutečnila školní recitační soutěž.
Zúčastnilo se jí 34 žáků, kteří do ní postoupili ze svých třídních kol. Mladší žáci měli většinou připravenu poezii, starší žáci spíše prózu. Náročná porota, do které jsme přizvali i naše bývalé paní učitelky, rozhodla následovně:
Kategorii 1. - 3.tříd vyhrál David Lancůch (2.tř.), na druhém místě byli Filip Uřičář (1.tř.) a Klára Jarošová (3.tř.) a na třetím místě byl Martin Potěšil (1.tř.)
Kategorii 4.a 5.tříd vyhrál Antonín Grombíř (5.tř.), na druhém místě byli Vojtěch Čechtický a František Vaverka (oba 5.tř.) a na třetím místě skončil Jakub Jagoš (4.tř.)
Kategorii 6.a 7.tříd vyhrála Dominika Strachotová, druhá byla Zuzana Falešníková a třetí Julie Potěšilová (všechny 6.tř.).
Nejstarší kategorii vyhrála Eva Tomčalová (9.tř.), druhá byla Nela Stašová (8.tř.) a třetí Helena Smetková (9.tř.)
Vítězové všech kategorií postoupili do okresního kola, které se uskutečnilo ve středu 13.března. Všichni čtyři soutěžící podali vynikající výkony, přesto třem z nich stupně vítězů o fous unikly a Eva Tomčalová byla dokonce těsně na čtvrtém místě. Ovšem největší úspěch zažila Dominika Strachotová, která si svým krásným přednesem doslova vybojovala 3.místo. Blahopřejeme!
Škoda, že soutěž nebyla veřejná. Výkony všech byly opravdu skvělé, proto si na závěr dne všichni čtyři zasloužili obrovskou odměnu v podobě pizzy.

Mgr.Lenka Hanáková

foto zde: