VIS Bílé Karpaty

VIS Veselí nad Moravou na 1. stupni

Na jaře letošního roku proběhlo v naší škole výukové dopoledne s lektory VIS Bílé Karpaty z Veselí nad Moravou. Ti nejmenší zase nahlédli do života mravenců či užasli nad proměnou housenky v krásného motýla. Dětem byl na příkladu včelstva přiblížen život sociálního hmyzu a včelařství. Získaly vědomosti o tom, jak jsou včely pro člověka užitečné, jaké včelí produkty člověk získává a využívá. Dozvěděly se, jaké přírodní procesy, které pomáhají při opylování rostlin, včetně zemědělských plodin, se dějí kolem nás. Dětem se vše líbilo, rády se zapojovaly, viděly včelí plástve a různé druhy včelích produktů a nakonec ve skupině společně řešily pracovní list „Jak žijí včely“.
Ve třetí,  čtvrté a páté třídě byl pro žáky připraven dvouhodinový výukový program s názvem              „ U hospodáře Holinky“, kde si nejprve povídali o životě na tradičním statku, o domácích zvířatech, způsobech hospodaření, práci v zahradě a sadu. Poté nastala didaktická hra, kde a jaké suroviny získají. V další hodině pomocí receptury si začali připravovat pokrmy, které byly nejen čistě bio, čerstvé, ale i velmi chutné!

Za kolektiv 1. stupně  Mgr. Zdeňka Gajdová