<<4 / 2024>>

Adaptační kurz 2019

Šesťáci na Lučině
Také letos se šesťáci se svými novými spolužáky vydali na adaptační kurz na Lučinu. Předpověď počasí nebyla ani trochu příznivá, ale my se výzev nebojíme, takže jsme se v pondělí 9.září v plném počtu dopravili na naši základnu kousek od přehrady.
Počasí se nakonec rychle umoudřilo, a i když byla některým v noci zima, nakonec jsme si to perfektně užili. Po celou dobu jsme hráli hry, zpívali, seznamovali se a zkoušeli, co všechno dokážeme.
A protože jsme hodně aktivní a soutěživí, nemohli jsme zůstat na jednom místě. Hned v pondělí jsme se i přes déšť vypravili na procházku. V úterý, když už se nám udělalo hezky, jsme podnikli delší výšlap přes Čertoryje ke Kejdě. Po cestě nás pan ředitel učil pracovat s mapou.
Zlatým hřebem adaptačního kurzu byla pro mnohé z nás stezka odvahy. Naštěstí nám na cestu krásně svítil měsíc. A tak stezku zvládli i ti, kteří by to do sebe vůbec neřekli.
Ve středu jsme se sbalili a přes Šumárník se odebrali do svých domovů. Myslím, že na adapťák budeme v běhu školního roku ještě rádi vzpomínat.

Šesťácí a jejich třídní učitelka

foto zde: