Plavecká výuka žáků 1.stupně

Plavecký kurz
Tělesná výchova na základní škole je velmi oblíbeným předmětem. Kromě atletiky , gymnastiky a mnoha míčových her se žáci zdokonalují na speciálních kurzech také v lyžování a plavání. O posledně jmenovaném kurzu napsaly děti ze třetí třídy pár postřehů:

Klaudie Horná:
Na plavání jsme rozděleni na skupinky A,B,C,D a já jsem v A. A já vám budu vyprávět, co tam děláme. Učili jsme se kraula s výdechem do vody i znak, splývání na zádechi na bříšku. A budeme se učit prsa s výdechem a poprvé jsme měli volnou hodinu. Voda byla teplá. Petr i Lucka se konečně naučili plavat, ale oni jsou v D.Z naší školy jenom jezdíme my 3.A a 2.A. A moc si to užíváme.

Bětka Koryčanská:
Máme různé skupiny A,B,C,D. Já jsem ve skupině B. Moc mě to tam baví. Skupina B je druhá nejlepší. Skupina A je úplně nejlepší. Skupina C je skoro nejhorší a D je nejhorší. Máme moc hodnou paní učitelku. Hodně moc nás toho naučí. Nejvíc mě baví lovení. Lovení kroužků. Naše paní učitelka nám slíbila, že příští hodinu se budeme učit plavat žabáka (prsa). Doufám, že mě to půjde. Už se nemůžu dočkat.

Čenda Petrucha:
Učíme se plavat kraul, znak a prsa. Překvapilo mě, že jsem uplavat 200 m, a to bylo 12 bazénů.Jsem v B, protože jsem na začátku uplaval 35 m. Jsem rád, že mám skvělou paní učitelku a je pěkná.Mám ji rád. Skoro jsme se pořád potápěli. Nebyl jsem unavený z těch 12 bazénů. Co kdyby se třeba skupina A potápěla?

Verunka Vajdíková:
Brzy ráno jezdíme plavat. Pak jdeme do šaten a tam se převlečeme. Čekáme na paní učitelku a jdeme na naše místo, kde na nás čeká pan učitel. Bojím se hluboké vody, ale překonala jsem strach a skočila ze skokánku do hloubky. Jsem ve skupině C. Máme dobrého pana učitele. Je strašně velký a má dlouhé nohy. Na plavání se vždy moc těším.

Bude doplněno

Foto zde