<<4 / 2024>>

Šesťáci na vánočních trzích v Olomouci

Jelikož jsme teprve v šesté třídě, tak jsme letos jeli na vánoční trhy poprvé. Hned v 6:50 ráno jsme museli být na nádraží ve Veselí nad Moravou. Pak nám asi o čtvrt na osm jel vlak do Olomouce. Ve vlaku jsme se vůbec nenudili a asi za hodinu a půl jsme byli v Olomouci.
Z nádraží jsme šli pěšky přes Bezručovy sady na Horní náměstí. Tam nám paní učitelka něco pověděla o Arionově kašně. Potom nám dala hodinu a půl rozchod. My jsme s holkama chtěly jít na sushi, ale měli zavřeno. Chvíli jsme se rozmýšlely co budeme dělat, a pak jsme se rozhodly jít na kluziště. Potom jsme šly ještě nakupovat. Když jsme se zase celá třída sešli, šli jsme do kostela sv.Mořice, kde jsou jedny z největších a nejkrásnějších varhan v Evropě.
A pak jsme šli všichni na Laser Game. To bylo asi nejlepší z celého dne. První kolo měla asi půlka třídy trochu obavy, protože to nikdy nehráli. Já jsem byla ve skupině, která šla první na řadu. První kolo pro mě bylo trochu zvláštní a když byl konec, byla jsem trochu zklamaná. Pak bylo ještě druhé a třetí kolo. Třetí kolo bylo nejhorší, protože jsem byla proti těm nejsilnějším. Ale i tak jsem si to užila.
Po Laser Game jsme šli pěšky do katedrály sv. Václava. Katedrála byla na první pohled moc krásná. A vevnitř byla ještě hezčí. Bohužel jsme tam nemohli fotit. Když jsme si to tam dostatečně prohlédli, šli jsme na nádraží. Přestupovali jsme ve Starém Městě a pak už jsme přijeli do Veselí, kde si nás vyzvedli rodiče a bylo po výletu.
Viktorie Chromečková, 6.třída