<<4 / 2024>>

Zadávání úkolů žákům

Milí žáci,
již je to více jak měsíc, co je škola uzavřena. Na začátku nikdo netušil, že bude uzavřena takovou dobu. Ani teď není jistota, že se otevře do prázdnin pro všechny žáky. Spíše se hovoří o otevření prvního stupně, s různými omezeními, a to až za měsíc. Mnozí z vás již od počátku začali studium na dálku dle zadání třídních učitelů nebo učitelů odborných předmětů. Bohužel jsou mezi vámi i takoví, kteří tuto dobu berou jako prázdniny a do školy žádné úkoly nevypracovávají. Bylo by velmi dobré si v pracovní dny vymezit třeba dopoledne na školu, a až si uděláte úkoly, tak máte volno. Samozřejmě mladší žáci se přizpůsobí rodičům, kdy oni mají na ně čas. Domluvený denní režim je opravdu dobrý a podporuje vaše studijní výsledky. Ta tomto místě máte uvedeny odkazy na jednotlivé třídy, kde je popsáno, jakým způsobem s vámi učitel komunikuje, či přímo zde máte zadání úkolů na týden. Pokud můžete, tak využívejte také videokonference s učiteli, protože zde se nejenom můžete vidět s učiteli a spolužáky, ale hlavně je velmi důležitý obsah, kde vám může učitel látku vysvětlit.
Přeji vám, abyste v této nelehké době našli správnou cestu, jak dobře a smysluplně využívat čas, který je nám nabízen. Doufám, že se brzy uvidíme ve škole. Moc se na vás těším, stejně i vaši učitelé.
Josef Pavlica, ředitel