Informace k provozu škol a školských zařízení od 17. května 2021

Na území celé České republiky se umožňuje osobní přítomnost žáků 1. stupně bez rotací. To znamená, že všichni žáci 1. stupně mohou jít do školy na normální prezenční výuku.
Testování žáků na COVID 19 bude vždy v pondělí jednou za týden. Pokud se jej některý z žáků v pondělí nebude moci účastnit, tak bude otestován jiný den, který nastoupí do školy.
Žáci druhého stupně se budou ještě příští týden střídat v rotační výuce. V týdnu od 17.května nastoupí do školy na prezenční výuku 7. a 9. třída.  Doma na distančním studiu zůstává 6. a 8. třída. Žáci budou testováni v pondělí a ve čtvrtek před začátkem výuky.
Na celém území ČR se ruší povinnost homogenních tříd a skupin.
Povinnost nosit roušku ve vnitřních prostorech budov se nemění, s výjimkou dětí v mateřských školách. Žáci, kteří se budou účastnit prezenční výuky mají zajištěn oběd i školní družinu podle původních přihlášek. Ve školních družinách i školních klubech je obnoven normální provoz.
V příloze přikládám opatření MŠMT k tomuto datu.
                                           Ing. Josef Pavlica, ředitel