Jsme vítězové okresního florbalového turnaje ČEPS CUP

Vybraní žáci 4. a 5. třídy se ve čtvrtek 27. 1. zúčastnili v rámci okresního kola florbalového turnaje ČEPS Cup ve Velké nad Veličkou. Kvůli nepříznivé pandemické situaci se však místo původních devíti týmů, zúčastnily pouze družstva z CZŠ Veselí nad Moravou, ZŠ Kuželov, domácí Velká nad Veličkou a naše ZŠ Hroznová Lhota. Turnaj se hrál systémem „každý s každým“ 2 x 10 minut.
Naši žáci se nejprve utkali s výběrem z Veselí nad Moravou. Zápas byl velmi vyrovnaný a po první půli byl stav 1:1. Už už to vypadalo, že si každý z týmů vezme po jednom bodu, ale dvě minuty před koncem dokázalo naše družstvo vstřelit rozhodující gól. Soupeř již nestihl zareagovat a tak si náš tým připsal první vítězství nejtěsnějším možným výsledkem 2:1.
Druhý zápas proti ZŠ Kuželov byl z naší strany o něco klidnější. Soupeř disponoval pouze třemi střídajícími hráči, což se zejména ve druhé polovině zápasu projevilo na jeho kondici a pohybu. Do poločasu jsme si odnesli náskok 2:0 a zápas měli pod kontrolou. Ve druhém poločase jsme přidali ještě jednu branku. Na našem vítězství nezměnila ani branka soupeře v samotném závěru a tak jsme se mohli radovat z druhého vítězství v turnaji.
Vzhledem k ostatním výsledkům soupeřů jsme mohli do třetího zápasu proti ZŠ Velká nad Veličkou vstoupit s čistou hlavou a zápas si užít. Postup do kraje jsme již měli v kapse! I přesto však nechtěl náš tým prohrát a hrál na 100 %. Soupeře jsme jasně přehrávali a vylepšili si naše dosavadní skóre. Zvítězili jsme 8:1 a svůj postup do krajského kola tak zpečetili.
Skvělým výkonem během celého turnaje se čněla naše brankářská jednička Jindřich Čechtický. Před ním čistili prostor Michael Farkaš, Jakub Polášek, Daniel Jurena a Josef Karafiát. O branky našeho týmu se pak starali Tomáš Falešník, Sára Vařechová, Marek Obrtlík, Jan Jagoš, Miroslav Chromeček, Radim Doležal, Štěpán Sedláček, Radim Hálka, Vojtěch Jurák a Adam Thér.
Krajské kolo se uskuteční 24. února 2022 ve sportovní hale Tatran Bohunice v Brně. Podaří se našim žákům probojovat i do celorepublikového finálového turnaje v Praze? Držte nám palce!

M. Tyllich

Výsledky.jpg, 513x600, 30.53 KB