Orionflorbal Cup - krajské finále ve Slavkově

Potřetí za sebou mezi nejlepšími v kraji!!!!!!!

Dne 11.1. 2011 se ve Slavkově u Brna uskutečnilo krajské finále ORIONFLORBALCUPU - celostátního turnaje škol ve florbalu.Jako přeborník okresu Hodonín si vybojovalo právo zúčastnit se i družstvo našich osmaček.

Jen pro připomenutí - toto skvělé družstvo si právo reprezentovat okres vybojovalo potřetí za sebou - jako šesťačky v tehdejším JAGAOXYGENCUPU vyhrály okres i kraj a v zemském finále děvčata skončila na výborném třetím místě.Loňská spanilá jízda ORIONFLORBALCUPEM je ještě v živé paměti - výhra v okrese, v kraji, v republikovém semifinále a v celostátním finále holky získaly  úžasné třetí místo !!!

Po suverénním vitězství v okresním kole jsme doufali, že se družstvo v krajském finále neztratí ani letos

Děvčata očekávání naplnila.

V základní skupině jsme po zlepšeném výkonu v druhé půlce porazili ZŠ Tyršova Vyškov 4:0. Ve druhém ukání jsme se střelecky trápili, ale díky trestnému nájezdu jsme vyhráli se ZŠ Pozořice 1:0. Poslední utkání jsme jasně přehráli ZŠ E.Beneše Lysice 4:0.

V semifinále nás čekal velmi zdatný soupeř - ZŠ Kuldova Brno.Už jen při představě toho, jaké mají brňanky možnosti v porovnání s naší maličkou tělocvičničkou se tajil dech.Ale holky nenechaly nikoho na pochybách, kdo je na palubovce pánem a své soupeřky smetly v poměru 4:0.

Ve finále nás čekaly staré známé hráčky ze ZŠ Šitbořice, které jsme v loňském krajském finále poraili 2:1, takže došlo k repríze loňského finálového zápasu. Bohužel finále se nám nepovedlo podle našich představ a díky naprosto zbytečným chybám v obranné fázi jsme prohráli 4:0.

To ale nic nemění na skutečnosti, že děvčata dokázala, to, že i v podmínkách malé vesnické školy s tělocvičničkou z padesátých let utvořila družstvo, které už třetím rokem patří k absolutní špičce v Jihomoravském kraji!!!

Být druhou nejlepší školou v kraji je skvělý dárek nejen pro hráčky samotné, ale také pro naši školu, která v rámci svých možností podporuje holky jak se dá.

Celému týmu děkuji za skvělou reprezentaci školy nejen svým jménem, ale i jménem fanoušků, kteří se velmi zajímaly o letošní ORION.

Školu reprezentovaly: Pavlicová Anežka, Pavlicová Jana, Novotná Hana, Šindlerová Marie, Tomečková Kristýna, Jagošová Petra, Hudečková Jana, Kostelanská Tereza, Kusalíková Veronika, Zalubilová Vendula, Lysoňková Tereza, Klabanoá Kateřina, Strachoová Žaneta,Majerčáková Lucie a bohužel :-(( zraněná Monika Náhlíková.

Holky díky a těším se, spolu s vámi, na další florbalové bitvy!!!!

M.Prachař