17.5. Sportovní kurz - Littner 2011

Sportovní kurz žáků devátých tříd se uskutečnil od 17.5. do 20.5. 2011. V úterý ráno  stálo před školou 28 nedočkavých   žáků se svými koly. Pan Výborný naložil batohy do auta a my cyklisti se rozjeli směr Littner. Cesta přes Vnorovy vedla téměř výhradně po cyklostezkách  nám uběhla vcelku rychle. Do tábora jsme tak přijeli asi za hodinku a bez komplikací, protože všechna družstva řádně poučena, jela spořádaně a disciplinovaně. Po ubytování a seznámení s místem našeho "druhého domova" jsme se připravili na odpolední jízdu do Ratíškovic. Na bazén. Voda byla osvěžující a tak jsme si mohli i pořádně zaplavat. Tedy kromě vodního póla, skoků, býčích zápasů a stavění pyramid. Některé hochy zaujali vrhy. A to děvčat do hlubin bazénu. V této disciplíně vynikali František a Radim. Příjmení záměrně nesdělujeme. Po bazénu byl v Raťkách rozchod a mohli jsme si nakoupit nějaké zásoby potravin. Neoblíbenější byla místní pekárna. Ne vše, co jsme objednali, jsme také dostali. Po návratu "domů" byl volný program. Hrál se fotbal, ping-pong, volejbal. Někteří šli k Žilkovému dubu. Ke slovu přišly také kytary v podání Zuzky a Klárky. Unaveni jsme ulehali a brzy ( snad) také usnuli. Ráno nás vítalo sluníčko , zpěv ptáků a svěží ranní vzduch. Takže nejlepší doba na pořádnou rozcvičku. Hned se nám šlo lépe na vydatnou snídani. Po jídle jsme se připravovali na celodenní cyklistický výlet ve směru -Osypané břehy - Milotice - Náklo  - Ratíškovice - Littner. Nejvíce nás bavila pískovna, kde jsme si mohli také zaskákat do písku. Zvláštní, když máme skákat ve škole do písku při skoku do dálky, tak se nám moc nechce. Ale tady jsme neznali únavy a skákali a skákali a znovu a znovu. A pak se nám líbil výjezd na Náklo. Takový malý kopeček a jak nás rozdýchal. Ještěže jsou mezi námi samí nekuřáci. Ti by jistě měli problémy s dechem. Večer pak byl cvičný táborák. A ráno opět rozcvička.  Erika s Míšou však na ni zapomněly a už seděly u stolku se snídaní. A ládovaly se. Však počkejte! Rozcvička vám bude dozajista chybět. Dopoledne byl plavecký výcvik. A představte si, že polovina hochů, při pomyšlení na vodu rázem onemocněla. Snad nabírali síly na "večerní program"? Asi jo.A večer táborák. Potěšila nás návštěva zástupců KPŠ. Zvláště poté co paní Vitovská a Grošová vytáhly v krabice špekáčky. A to jsme se dobře nafutrovali. Bylo to důležité, protože s prázdným žaludkem jsme na stezku odvahy vůbec jít nemohli. To snad chápe každý. Stezka byla hrůzostrašná. Ale všichni s vypětím svých duševních i fyzických sil ji zvládli. A byl pátek. Den odjezdu. Ráno jsme se u snídaně sešli všichni včas a odpočatí. Zvláště hoši. Překvapilo to zvláště vedoucí, kteří cítili drobnou únavu. Po úklidu celého prostoru jsme nasedli na kola již přemýšleli o tom co je doma nového. Jenom Erika mohla o domovu přemýšlet v autě. Bylo jí nevolno a tak jí pan Výborný vezl společně s batožinami.

Jo a František snad pětkrát lepil kolo. A používal k tomu kvalitní záplaty z Tchai-wanu. Půjčil mu je kamarád Radim.

Littner 2011 byl príma, kdo nebyl může litovat!!!!!!!!!

Foto zde