24.6. - oslavy 60.výročí naší školy

Od pátku do neděle jsme si připomínali významné výročí naší školy – slavili jsme její šedesátiny. Byť na to nevypadá, ale v roce 1951 překročili její práh první žáci. Program oslav začal již v pátek 24.6.  divadelním představením pohádky O smutné princezně, kterou nacvičily s dětmi (především 1.stupně) paní učitelky A.Kratochvílová a L.Krausová.

V sobotu 25.6. již od rána do školy proudily zástupy návštěvníků. Byl den otevřených dveří pro veřejnost. A ta se měla na co dívat. Hlavní část expozice byla připravena v tělocvičně. Byla zde k vidění stará škola – staré lavice do jakých kdysi sedávali žáci, staré učebnice pomůcky. Dále následovala historie školství v Hroznové Lhotě. V druhé části výstavy bylo možné shlédnout současné dění. Výsledky žáků, nabízené mimoškolní aktivity, společenský život školy – plesy, klub přátel školy, spolupráce s místními organizacemi (hasiči, zahrádkáři z Kozojídek). Zajímavá byla také část expozice nazvaná – Chodili k nám do školy. Návštěvníci se mohli přesvědčit, že do naší základní školy chodili žáci, kteří dosáhli v pozdějších letech významné úspěchy na poli sportovním, ale i kulturním. Tak např. patří mezi absolventy pan J,Kozumplík, který byl mistrem ČSR v cyklistice v časovce družstev a to dokonce 2x, M.Chromečková, která u nás začínala s volejbalem do dotáhla až do extraligové soutěže. V současné době asi nejznámější je S.Škabrahová, reprezentantka ČR v atletice, kde se specializuje na střední tratě. Do naší školy chodili také významní republikoví šampioni ve střeleckých soutěžích – pánové Fiala, Větříček, Šantavý. Kulturu reprezentuje pan J.Uprka - medailér, F.Pavlica - malíř nebo vítězové pěveckých soutěží Karlovarský skřivánek J.Kotal či P.Smištík. Na škole také učili malíř J.Urbášek nebo loutnista A.Menšík.

Naši školu navštívila řada známých osobností. Koncem devadesátých let minulého století v souvislosti s promítáním svých filmů to byl pan Z.Troška, D.Hůlka a další. Potom jsme mohli vidět E.Vejmělkovou a režiséra Rapoše se svým filmem Fontána pre Zuzanu. Ze sportovních osobností jsme mohli u nás přivítat H.Fibingerovou, R.Blatného, J.Zimovčáka. Nejvýznamnější však byla paní Dana Zátopková,která se přijela podívat na 12.ročník štafetového maratónu, který naše škola pravidelně pořádá. To vše a ještě více mohli návštěvníci vidět na expozici v tělocvičně naší školy. Prohlídka pokračovala dál do školy. Kdo přišel, mohl se podívat do kmenových tříd, ale také do odborných učeben. Zajímavý program byl pro hosty připraven v učebně FY-CH. To debrujáři pod vedením paní učitelky J.Lukešové předváděli své pokusy z oblasti fyziky. A hned ve vedlejší třídě byla výstavka školního sportovního klubu a v další třídě zase historických velocipedů. Poděkování patří panu J.Brablcovi aj.Zimovčákovi, kteří nám exponáty zapůjčili. Ve druhém poschodí v učebně rodinné výchovy měla výstavku redakce našeho školního časopisu.A ještě jedno překvapení. Návštěvníci se moli také podívat na výstavu obrazů, které v jedné ze tříd vystavoval bývalá učitelky naší školy paní L.Hladká. Sobotní den otevřených dvěří se vydařil. Svědčí o tom fakt, že ještě pokračoval i v neděli dlouho do večerních hodin, kdy ze školy odcházeli poslední návštěvníci.

V sobotu pro veřejnost žáci se svými učiteli připravili společenskou akademii. Milé bylo vystoupení našich bývalých žáků – M.Pavlicové, A.Symerské, Š.Petruchy, M.Juráska a mužského sboru z Hroznové Lhoty.

V neděli se konala mše svatá věnovaná základní škole

Můžete se podívat na pár fotek

Divadlo – O smutné princezně

Mše svatá