7.10.2011 - Zátopkův maratón - 15.ročník

Klobouk dolů před všemi účastníky letošního 15.ročníku Zátopkova maratónu. Zatímco celé září bylo úžasné, pravé babí léto, v den našeho jubilejního běhu se počasí opravdu zbláznilo. Teplota vzduchu klesla téměř o deset stupňů, a co více, pršelo. A když se oba tyto živly daly dohromady, tak všichni tušili, co je čeká. No nic, vše ale bylo připraveno a odvolat závod? To snad ne. Vždyť i v nepříznivých podmínkách se konají závody, fotbalová utkání a další jiné akce, předem dlouhodobě plánované. Ráno, v den závodů, se výpravy z různých koutů našeho okresu telefonicky informovaly o situaci. Po ujištění, že závody se konat budou, všechny týmy přijely. Teda až na spojené družstvo Lipov – Kuželov. Drsným Horňákům z Kuželova se podmínky zdály být neúnosné a nechali tak lipovské běžce ve štychu. Nakonec se na trati sešlo 11 celků, tj. 473 běžců. Blížila se hodina startu. Proudy vody padající z nebe nevěštily nic dobrého. Trošku všechny uklidnila informace z netu, že po desáté se má obloha protrhávat a kolem 13.hodiny nemá pršet vůbec. Předpověď se vyplnila. Start se odehrál za velkého lijáku. S prvními běžci však začalo vody ubývat. V závěru již déšť zcela ustal. I Když byla zima, bylo vůbec dobré, že nepršelo. A teď k závodům. Měl bych pochválit vítěze, ale myslím, že vítězi se staly všechny zúčastněné školy, všichni závodníci. A také jejich pedagogické doprovody a organizátoři. Všichni „makali“ za extrémních podmínek, které jsme dosud ještě nezažili. Poděkování patří všem sponzorům za jejich finanční i hmotnou pomoc. A nejen to. Jako každoročně jsme u nás mohli přivítat pana Květoslava Hánu, který si se svým přítelem panem Machalou zaběhl svých pět kilometrů.  Na trati je doprovázel mistr světa a účastník světových cyklistických závodů pan Josef Ziomovčák.A pokud Vás zajímají výsledky, podívejte se na výsledkovou listinu.
Foto zde

Výsledky závodu (.doc, 34.00 KB)