Exkurze do Brna

Výlet do Brna

Celý týden jsem se těšila jen a jen na pátek. Jeli jsme totiž do Brna na exkurzi do Technického muzea a do Anthroposu. Vyjeli jsme v 7 hodin ráno a cesta byla nekonečně dlouhá, ale nakonec jsme přece dorazili na místo. Nejprve jsme šli do Technického muzea.  Tam jsme si v herně mohli vyzkoušet nejrůznější pokusy. Líbily se mně všechny, ale nejlepší byl fukar s balónky. Mezi vystavenými exponáty byly různé historické automobily. Zajímavá byla i maketa městečka z doby mezi 1. a 2. světovou válkou.

K programu prohlídky patřily také dvě přednášky – první o nevidomých a druhá o telefonech a o elektrickém zařízení.   Na přednášce o nevidomých jsme se dozvěděli, kdo to byl pan Brail, a na přednášce o telefonech a o elektrickém zařízení jsme se dozvěděli také hodně nového, už si ani přesně nepamatuji, co všechno. Pak už jsme nasedli do autobusu a jeli do Anthroposu.

Nejvíc jsem se těšila na mamuta s mamuťátkem. Budova Anthroposu měla tři patra. V prvním se promítal film o prvěku a byly tam vystaveny kosterní pozůstatky. Vyšla jsem do druhého patra a tam … Nádherný velký mamut i s mládětem! Ani jsem si je nemohla vyfotit, vybily se mně baterky ve fotoaparátu. Tak jsem se na ně aspoň dlouho dívala. Prohlídka trvala něco přes hodinu. Když jsme si všechno prohlédli, vrátili jsme se do autobusu. Na zpáteční cestě jsme se ještě zastavili na svačinu v Olympii. Koupila jsem si tam ještě DVD s Mr. Beanem.

Cesta zpět s Mr. Beanem nám rychle uběhla a byli jsme doma. Na tento výlet budu dlouho vzpomínat.

Terezie Hanzelková, 6.A

Foto