František Pavlica

Absolvoval naši školu v roce 1985
V roce 1986 se stal členem Výtvarné skupiny při Sdruženém závodním klubu (nyní klub kultury) v Uh. Hradišti, která ovlivnila jeho technické vybavení i názory na výtvarné umění. S nimi se také každoročně zúčastňuje družebních výstav v Uh. Hradištia v Trenčíně.
Jeho tvorba má široký záběr. Vedle olejomaleb (krajina, portrét) se v posledních letech věnuje grafickým technikám (suchá jehla, lept, litografie).
V roce 2003 si obrazem k plakátu Živého Betléma vyzkoušel i insitní malířské postupy, v nichž také pokračuje.
V Římě vytvořil výzdobu vstupní haly poutního domu Velehrad, ve Strážnici mozaiku na živnostenském domě. Věnuje se také ilustracím (povídky Josefa Janšty, druhé vydání knihy Fanka Jilíka Děcka,Jiřího Jilíka Jdu slováckem krásným a Mudrosloví národa hluckého).
V posledních dvou letech se věnuje grafice – zejména barevné litografii. Vytvořil cyklus barevných grafických listů zachycujících naivním způsobem slavnosti a události ve vesnicích našeho regionu. Na rok 2008 vydal hradišťský Klub kultury z těchto litografií kalendář s názvem Rok na Slovácku.
Zabývá se také výrobou slaměných věnců a jako jediný v České republice také výrobou došků. Zde spolupracuje se skanzeny v celé ČR, ale také filmovými ateliéry. Slaměné výrobky lze spatřit také v zahraničí, např. v Nizozemsku nebo Německu.