4.2. - XIX.společenský ples

SPOLEČENSKÝ  PLES

V sobotu 4.2.2012 se uskutečnil již tradiční Společenský ples. O zahájení se postarali žáci 9. třídy polonézou, kterou nacvičili společně s pány učiteli Pavlicou a Karáskem. Všem společenský oděv slušel a předtančení dopadlo na jedničku.

Ještě jednou velké díky všem, kteří se podíleli na přípravách plesu.

KPŠ

Náš ples očima Marka Kučery

PLES

Na počátku února se každoročně koná ples. Ten je vždy zahájen polonézou žáků 9. tříd. No, a já jsem v 9. třídě.

Nacvičovat jsme začali počátkem listopadu, což je v porovnání s minulými třídami dost pozdě – ty začínávaly už začátkem října. Polonézovou melodii jsme neměli možnost si vybrat, ale písničku na předtančení ano. Měli jsme dvě možnosti: buď Johna Lennona, nebo Ozzyho Osbourna. Výsledek hlasování byl jeden hlas pro Lennona a zbytek pro Ozzyho. Po měsíci jsme měli nacvičenou sestavu, stačilo už jen pilovat detaily. Ještě se ale muselo domluvit hodně věcí: barva košile, barva kravaty a samozřejmě také výzdoba, aby všechno ladilo. Trénovali jsme tři hodiny týdně a poslední týden denně.

V osudnou sobotu jsme se sešli asi hodinu před začátkem samotného plesu na generálku, abychom si to ještě zkusili, zvlášť děvčata v šatech s kruhy. Poprvé nám to o trošinku nevyšlo, ale podruhé už ano. Myslel jsem, že budu nervózní nebo budu mít trému, ale nic! Spíš to bylo nadšení a nedočkavost. Ale dočkali jsme se. Konečně jsme se seřadili na schodech, pan ředitel řekl pár slov a hudba začala hrát. Celou dobu jsem se nemohl přestat usmívat. Povedlo se nám to ještě lépe než na generálce. Bylo to super, hned bych si to zopakoval.  Ještě jsme si zatančili s rodiči a pak už se jen tancovalo a tancovalo… A nad ránem jsme si dokonce zazpívali na pódiu s kapelou!

Foto múžete se "kuknout"