Hory 2012

V neděli 19.února 2012 jsme fakt odjeli. Bylo naloženo 34 dětí,3 učitelé,další 3 dospělí včetně pana řidiče a kytara.V podpalubí autobusu bylo samozřejmě dvojnásob lyžařských bot,hůlek a lyží.Cíl cesty byl jasný.Karlov pod Pradědem v Jeseníkách. A tak začal náš týdenní lyžařský kurz.Dojeli jsme odpoledne. Samozřejmě jsme museli pomáhat s roznášením kufrů a tašek, které v našem autobuse nechyběly. Pak jsme se ubytovali v naších pokojích a vyrazili na svah.Svah nebyl nijak moc velký,ale nebyl ani malý. Je totiž jasné, že ti, co na lyžích nikdy nestáli, nemohou sjíždět nějaké velké hory.Takže se sedmáci rozdělili do tří skupin A,B,C podle toho, jak umí lyžovat. Skupinu A vedla paní uč. Jabůrková,skupinu B pan uč. Karásek a skupinu C si vzal pan uč.Pavlica. Valnou část dnů jsme strávili takto: ráno jsme vstávali a dopoledne šli na lyžařský výcvik, a když jsme se vrátili, čekal nás teplý oběd, po kterém následoval polední "klid".Pak jsme vyrazili opět lyžovat a vrátili se většinou unavení a hladoví,takže jsme ocenily teplou večeři.Programy se každý den střídaly.Ve středu jsme lyžovali jen dopoledne,odpoledne jsme vyrazili do Karlovy Studánky.prohlédli jsme si ledový sloup a přírodu v Karlově Studánce a šli jsme si dát pizzu nebo někteří zmrzlinový pohár.Další den probíhal opět lyžařský výcvik a přípravy na závody, které se uskutečnily v pátek.Závody se povedly. Večer se vyhlásili vítězové a následovala diskotéka.Tu si všichni užili naplno. Bylo to takové úžasné zakončení.V sobotu ráno jsme se sbalili,posnídali a vyrazili domů.Cestou jsme se zastavili v Olomouci,kde většina z nás poobědvala a pokračovali dál.Myslím že tyto hory  byly plné skvělých zážitků a budeme na ně vzpomínat v dobrém.

zpracovaly Dominika Hrušková a Markéta Kostelanská

Ale foto už je zde