Sběr elektroodpadu

Kapka v moři…

Otázka ekologie životního prostředí i ekologie životního stylu člověka se dnes snad jako nikdy předtím dostává do popředí zájmu společnosti. Všichni si uvědomujeme naléhavost řešení situace zhoršujícího se stavu prostředí, ve kterém žijeme.
       V naší škole se již od prvního ročníku snažíme  pěstovat v dětech správný postoj k této problematice. Mnozí pracují v ekologickém kroužku, další mohou přiložit ruku k dílu při výsadbě stromků či úklidu veřejných prostranství v rámci Dne Země, jiní se ve spolupráci s VIS Bílé Karpaty seznamují s přírodním bohatstvím našeho regionu. Jsme zapojeni do celostátního projektu Recyklohraní, prostřednictvím něhož se děti učí správnému zacházení s odpady formou plnění zajímavých teoretických i praktických úkolů. A tak dne 17. dubna 2012 putovalo z naší školy 3 960 kg starého papíru do sběrných surovin, čímž se získala částka 6 728 Kč na podporu vzdělávání indického děvčátka Baly Nithu, v rámci projektu Adopce na dálku.
       Naše děti sbírají po celý rok staré a vysloužilé mobilní telefony, vybité baterie a drobná elektrozařízení. S objemnějšími vysloužilými spotřebiči, které bychom nemohli v budově školy umístit, nám velmi ochotně pomáhají i pracovníci Obecního úřadu v Hroznové Lhotě. Za zpětný odběr získáváme potřebné body na nákup různých her, počítačových encyklopedií s přírodovědnou tématikou nebo zajímavých pomůcek pro děti, ale hlavně máme dobrý pocit, že jsme pro životní prostředí zase něco smysluplného udělali, i když se to jeví jako kapka v moři.
A jaké jsou naše nejbližší plány?
31. května se vydáme na exkurzi do Kovosteelu ve Starém Městě, abychom na vlastní oči viděli, co se s vytříděným odpadem dělá. Také jsme nasbírali již přes 4 000 bodů, za které chceme pořídit stolní fotbal a možná i dalekohled na naše výpravy za přírodou.
Zapojte se s námi a pomáhejte nám v našem úsilí o budování čistého, zdravého a krásného prostředí němž žijeme.

Božena Kotalová