4.10. Veletrh vzdělávání v Hodoníně

Ve dnech 3. a 4. října se v Hodoníně opět konala přehlídka středních škol našeho regionu pod názvem „Veletrh vzdělávání“.  Žáci devátých tříd se mají možnost zeptat na studium zástupců středních škol.  Ti jim rádi odpoví  na jejich dotazy ohledně přijímacího řízení a studia i využití volného času.  Návštěvníky tohoto veletrhu určitě zaujmou studenti, kteří zde předvádí, co se již naučili. Někteří naši žáci si vyzkoušeli služby kosmetičky, kadeřníka, ochutnali míchané nápoje, otestovali se , kolik vůní poznají. Zvláště hoši využívali cvičný trenažér, který známe z autoškoly. Žáci, kteří jsou již rozhodnutí  a mají střední školu vybránu, mohli sledovat program – vystoupení žáků různých středních škol.

Snad jim tato akce pomůže v nesnadném rozhodování o budoucím povolání a jakou střední školu  tedy vybrat.

VELETRH VZDĚLÁVÁNÍ

Ve čtvrtek, 4. 10 se naše třída 9.B spolu s 9.A vydala do Hodonína na veletrh vzdělávání.
Pro mě to prakticky neznamenalo žádný převrat, protože já už mám svoji střední školu vybranou, ale i přesto to bylo docela zajímavé. V hodonínském Domě kultury měly školy své ,,stánky“ s informacemi, přihláškami, prospekty atd., ale některé školy místo toho všeho ukazovaly spíš ty praktické schopnosti. Mohli jste se nechat učesat, namalovat, nebo si nechat namíchat koktejl, zkusit si řídit auto (samozřejmě v trenažeru..)
Já jsem to vyřešila tak, že jsem prošla všechna stanoviště, potom vytasila z tašky balíček bombonů a rozdávala je spolužákům, jelikož ten den byl můj narozeninový..

Anna Múčková

Foto