21.11. - Bible a my - okresní kolo ve Strážnici

21.11.2012 uvítala Základní škola Marie Kudeříkové ve Strážnici účastníky regionálního kola soutěže Bible a my. Letos to bylo již po dvacáté. V jubilejním roce 50. výročí Druhého vatikánského koncilu, který byl vyhlášen Rokem víry, se základních kol na školách našeho regionu zúčastnilo více než 500 žáků a nejlepší z nich byli vybráni, aby změřili svoje vědomosti a dovednosti s ostatními soutěžícími.

Naši školu reprezentovala 3 děvčata. Za 1. kategorii to byla Barunka  Šrahůlková z 5.A, 2. a 3. kategorii  reprezentovaly sestry Bětuška a Anička Grombířovy ze 6. a 9. třídy.

Po znalostním testu, který soutěž odstartoval, postupuje vždy šest nejlepších z každé kategorie do finálového kola. Všechna naše děvčata se úspěšně probojovala do finále a také zde nezklamala. Barunka skončila na krásném 4. místě, Bětuška na 2. místě a Anička zvítězila a získala 1. místo. Obě děvčata tak postupují do celostátního kola, které se uskuteční 8. února na Stojanově gymnáziu na Velehradě, kde tato soutěž, mezi jinými, odstartuje velké výročí 1150 let od příchodu soluňských bratří Cyrila a Metoděje do naší vlasti.

Všem děvčatům blahopřejeme k úspěšné reprezentaci naší školy a přejeme jim v celostátním finále hodně štěstí.

Božena Kotalová

Foto