Devátá B v ZOO

Výlet do ZOO
    Blíží se konec roku a my jsme si řekli, že si ještě jednou, naposledy, uděláme společný výlet. Protože v poslední době často vzpomínáme na uplynulá léta, chtěli jsme se ještě jednou vrátit do dětství, a tak jsme se rozhodli pro návštěvu zoo. V minulosti nesměl nikdy chybět v batůžku pořádný řízek, a tak tomu bylo i v tomto případě.
    Vyzbrojeni řízky a lahvemi s pitím jsme mohli vyrazit do Brna. Ve vlaku jsme potkali další třídy se stejným cílem. V tramvaji nás cestou do zoo dokonce kontroloval i revizor, ale všechno bylo v pořádku. V zoo jsme viděli mnoho zvířat a některá se chovala docela zábavně, takže jsme se i zasmáli. Mně se nejvíc líbili tygři a želvy. Pak jsme jeli opět tramvají na náměstí Svobody.
    V parném dni nám poskytl příjemné ochlazení blízký kostel a samozřejmě i zmrzlina, které jsme neodolali. Čekání na odjezd vlaku jsme si zkrátili návštěvou Vaňkovky. Nakoupili jsme si a doplnili zásoby jídla a pití na cestu domů.
                                                                                                                                          Tomáš Chudík

Náš poslední výlet

Na pondělí 17. června naplánovala naše třída výlet do brněnské zoo. Vyjeli jsme kolem sedmé vlakem z Veselí nad Moravou a už o půl desáté jsme byli v Brně.

Naší první zastávkou byla právě zoo. Myslím, že z cizích návštěvníků by málokdo hádal, že jsme žáky už deváté třídy. Našeho nadšení a rozzářeného obličeje z každého zvířete si nešlo nepovšimnout. Bylo to, jako bychom se vrátili zpátky do dob našeho raného dětství. Odpoledne jsme pak strávili prohlídkou náměstí Svobody a nákupy ve „Vaňkovce.“ Po celou dobu nám svítilo sluníčko, teplota se pohybovala vysoko nad třiceti stupni.

Myslím, že si celá naše třída výlet pořádně užila. Možná i proto, že to byl náš úplně poslední společný výlet. Přijde mi hrozné uvědomit si, že už to všechno krásné strávené na této škole končí. Zbudou nám jenom vzpomínky!

Anna Grombířová