1.10. Ovocné stromy kolem nás - exkurze do Čech

„Po stopách starých ovocných stromů“ v Čechách.
V úterý se vydala třída 8.A do jižních Čech na návštěvu malé školy v Borotíně, která se také zapojila do projektu „Po stopách starých ovocných stromů“. Naši žáci měli připravený projekt o Bojarovu sadu, který je v blízkosti naší školy. Žáci ze Strážnice zase o původních odrůdách, které ještě najdeme v některých zahradách. Prošli jsme starou zahradou a za městysem jsme také společně zasadili oskeruši.
Další zastávkou byla upravená farní zahrada v Nadějkově.
V obci Jistebnice jsme si prohlédli znovuobnovené tůňky, pozorovali život drobných živočichů a po krátké procházce jsme mohli vidět staré terasy, na kterých byla mezi řadami stromů políčka.
Počasí bylo nádherné, a tak jsme si užívali také podzimní slunce.
Je velká škoda, že když už jsme jeli autobusem tak daleko, mohli jsme se seznámit kromě starých odrůd jabloní také se zajímavou historií tohoto kraje. V odpoledním programu se téměř nenašla chvilka pro občerstvení žáků.
Ale i tak se jim zájezd do Čech líbil.
Mgr. Jana Lukešová