Mikuláš přišel také do školy

My deváťáci jsme měli letos na starost první větší akci - Mikuláše. Chtěli jsme ho alespoň pro první stupeň udělat v tělocvičně. No jo, ale co tam dělat celých čtyřicet pět minut? První, co mě napadlo, byl dopis – ať se děti také zapojí. Naše paní učitelka Kosová měla výborný nápad s divadlem, které jsme pak zahráli. Rozdělili jsme si „funkce“ a vrhli se do příprav. Já jako moderátorka jsem si připravila text, ostatní se naučili scénář a kapela se naučila hrát a zpívat písničku Mikuláš. Nachystala jsem také otázky pro malé hříšníky – byly z jejich učiva a pro ty větší byly navíc i otázky ze života Mikuláše.
      A teď už k samotnému dni „D“. První hodinu jsme se „namaskovali“ a potom si ještě jednou vše zkusili i s mikrofony. Po první hodině se jelo naostro. I přes menší zdržení kvůli kameře jsme začali. První dětem zazpívala Čertovská kapela. Pak se zahrály scénky o narození samotného Mikuláše, ale i o tom, jak daroval peníze třem sestrám, které neměly věno, a tím pádem se nemohly vdávat. Když přišel Mikuláš, každá třída mu předvedla, co si pro něj připravila. Mikuláš je pochválil a andělé odměnili, ale také byli pokáráni hříšníci, kteří se mohli vykoupit pomocí úkolů. Malé děti se nebály čertů, neboť ti lehce postrašili až ty z vyšších ročníků.
     Na druhém stupni jsme chodili po třídách. Já jsem vešla do každé třídy první a přečetla jsem stručný Mikulášův život. Zahrála Čertovská kapela a potom byli odměněni hodní žáci a ti neposlušní dostali úkoly.
    Za našeho „Mikuláše“ jsme byli pochváleni, takže se nám nejspíše povedl. Mikulášskou diskotéku jsme prozatím vynechali, ale nikdy nevíte, kdy se ve škole může objevit plakát.
                                                                           Julie Grombířová

Foto