21.1. - Krajská eliminace nejmladších žákyň ve florbalu

Školský pohár České pojištovny ve florbale

Školský pohár České pojišťovny je celostátní tunaj ve florbalu, který je určen pro 1.stupeń základních škol.
 V letošním školním roce se ho zúčastnilo i družstvo našich nejmladších žákyň, které se na turnaj připravovalo od začátku letošního školního roku.Protože holky zatím na žádném turnaji nebyly, bylo nesmírně zajímavé sledovat, jak se se svým prvním turnajem vyrovnají.
 Krajská eliminace Školského poháru se hrála 21. ledna v Pohořelicích za účasti 12 nejlepších družstev Jihomoravského kraje.Jako první proběhly zápasy ve skupině.
 My jsme nejprve narazili na holky ze ZŠ Jedovnice a úvod nám vyšel skvěle vyhráli jsme 3:1.
Ve druhém utkání holky ukázaly, že jsou velké bojovnice a po nesmírně vyrovnané bitvě urvaly velmi cenné vítězství se ZŠ Mládežka Znojmo 1:0.
 Ve třetím utkání se k nám pověstné štěstíčko obrátilo zády a podlehli jsme ZŠ Šanov 1:3 .
V posledním utkání jsme podlehly ve skupině naprosto jasnému vítězi naší skupiny ZŠ Šitbořice 0:2
Přesto nám dvě vítězství stačila a nečekané se stalo skutkem – holky postoupily do semifinále mezi 4 nejlepší celky v kraji.
V semifinále jsme ovšem narazili na děvčata ze ZŠ Těšany – pozdější vítězky celého turnaje, které nás celkem jasně přehrála 0:8
V bitvě o třetí místo jsme se poměřili s družstvem ze ZŠ Tasovice ( okres Znojmo ) a bylo z toho asi naše nejdramatičtější utkání v celém turnaji.Po špatně odehrané první půli jsme prohrávali 0:2, ale děvčata dokázala zabrat a utkání srovnala na 2:2!!.Dvě minuty před koncem jsme dostali trošičku smolný gól a už byla velmi krátká doba na naši odpověď, takže utkání skončilo 2:3 v náš neprospěch .
To ale nic nemění na tom, že celkově čtvrtým místem v Jihomoravském kraji děvčata velmi mile překvapila a dokázala, že když tým táhne za jeden provaz, mohou se směle měřit s těma nejsilnějšíma!!
Celému družstvu je třeba za výborný výkon a přístup k turnaji poděkovat a pevně věřit tomu, že o nich v budoucnu ještě uslyšíme!!!!!!
Poděkování patří též panu Tomčalovy a panu Výbornému, že nás na turnaj bezpečně odvezli a zase z něj dovezli
Školu skvěle reprezentovaly:Eva Tomčalová, Helena Smetková , Adéla Hanzelková, Katka Lukůvková, Magda Kubišová a Alena Jochová ze 4.třídy.Páťačky byly zastoupeny Anežkou Koutnou a Terezou Šrámkovou.

Martin Prachař

Více o turnaji a celé soutěži

Fotky  jsou zde

Postřehy jedné z hráček