Ústřední kolo Bible a my

Bible a my – celostátní kolo
Ve středu 12. února 2014 jsem prožil nezapomenutelný den na soutěži Bible a my s Alžbětou Grombířovou, žákyní 7. třídy naší školy. Bětka se jako druhá z našeho okresu probojovala do celostátního kola, které se konalo v Olomouci. Po příjezdu do města jsme měli chvíli čas, tak jsme se zastavili v katedrále sv. Václava, abychom se krátkým ztišením soustředili na důležitost toho, co nás čeká. A nebylo toho málo. Již slavnostní zahájení, asi 200 soutěžících ze čtyř věkových kategorií, v Trůnním sále Arcibiskupského paláce bylo nádherné. Pak se soutěžící přesunuli na Cyrilometodějskou teologickou fakultu, kde proběhly testovací úlohy ze Starého zákona, které Bětku po bezchybném a rychlém ukončení vynesly do šestičlenného finále, které se konalo zase přede všemi účastníky v Trůnním sále.
V polední pauze nás průvodkyně provedla některými komnatami Arcibiskupského paláce a seznámila nás s historií tohoto místa. Po krátké přestávce jsme šli na finále. Bětka se nezalekla soutěžících ani početných diváků a jako jediná po bezchybném výkonu získala plný počet bodů a vyhrála pro sebe i pro naši školu 1. místo. Gratulujeme!!!
Po soutěži jsme měli ještě chvíli čas, tak jsme si zašli na pizzu a pak se podívat na orloj a sloup Nejsvětější Trojice a cestou jsme se zastavili také v překrásném  barokním kostele Panny Marie Sněžné.
S radostí a pocitem dobře odvedené práce jsme se v podvečer navraceli do svých domovů.

Ing.Josef Pavlica, zástupce ředitele školy