8.4. - Biologická olympiáda

Jako každoročně i letos proběhlo na naší škole školní kolo Biologické olympiády.
Tématem 48. ročníku je „ SVĚTLO A BARVY V PŘÍRODĚ.“
Nejúspěšnější řešitelky Lucie Žochová z 9. A v kategorii C a Alžběta Grombířová z 7. A v kategorii D postoupily do okresního kola konaného na ZŠ Hutník ve Veselí nad Moravou.
Obě žákyně se svědomitě připravily jak na teoretickou část, tak se velmi pečlivě a zodpovědně věnovaly vypracování vstupního úkolu, který si vybraly z mnoha zajímavých témat.
Tématem Lucčiny práce byly „ Pokusy s rostlinnými barvivy“ úkol „Zjisti, která červená barviva v surovinách reagují na změnu pH“.
Bětka vypracovala práci na téma „Miniatlas našich pěvců s pohlavní dvojtvárností“ úkol „Nakresli samce a samici deseti našich ptáků, vyznač rozdílné znaky mezi pohlavími. Sleduj pohlavní dvojtvárnost u ptáků v přírodě.“
Obě děvčata obdržela za své práce nejvyšší možný počet bodů.
Velkého úspěchu dosáhla opět, tak jako loni, Bětka Grombířová, která si svými znalostmi vybojovala 1. místo a postoupila do krajského kola Biologické olympiády v Brně 22. května 2014. BLAHOPŘEJEME!

vysledkova_listina.pdf (.pdf, 95.75 KB)