Doplněný dodatek školního řádu č. 9

Vážení rodiče,
letošní školní rok jsme si všichni představovali úplně jinak. Přiznám se, že jsem nečekal, že žáci budou tak dlouho na distančním studiu. V současné době se situace trochu zlepšuje, ale zřejmě až do konce školního roku někdo bude chodit do školy prezenčně a někdo bude zůstávat doma na povinném distančním vzdělávání. Protože je situace s distanční výukou nová, tak se během praxe objevují stále nové poznatky, jak ji co nejlépe provádět. Nejvíce mě trápily kamery, které žáci mají a na vyzvání učitele si je nezapnou. Po konzultaci s učiteli, pověřenkyní GDPR, některými rodiči i školskou radou jsme dospěli k závěru, že doplníme dodatek školního řádu týkající se distanční výuky o používání kamer, mikrofonů i některých dalších opatření. V příloze máte nová opatření červeně vyznačena. Protože naše paní pověřenkyně ochrany osobních údajů nás postupně zásobuje novými právními poznatky v této oblasti, dostal jsem včera e-mail, který informuje o účasti třetích osob při on-line výuce. Přidávám jej také do přílohy k mému článku.
Z Vašich slov často slýchám, kdy už ty děti půjdou do školy. Doma je to s nimi k nevydržení.  Věřte, že kdyby to bylo na nás, tak doma nebudou vůbec. Sice by to bylo náročné, protože již v říjnu víc jak polovina učitelů či zaměstnanců školy prodělala COVID, ale od listopadu bychom to zvládli. Bohužel, situace je taková, že nemůžeme porušovat nařízení MŠMT nebo MZ, a tak jako vy i my se upínáme k televizním obrazovkám či k počítačům a čekáme na dobrou zprávu, že žáci mohou jít do školy.                                                                                                              Ing. Josef Pavlica, ředitel