XX.společenský ples naší školy

Ples
V sobotu 12. 1. 2013 se uskutečnil na Kulturním domě v Hroznové Lhotě školní ples. Hlavním bodem programu této akce bylo předtančení – polonéza, kterou jsme letos tančili my, žáci devátých tříd.
Zkoušet jsme začali už někdy od října pod vedením zkušeného pana učitele Pavlici. Přípravu provázela i celá řada vzrušených diskuzí a debat, kdy jsme řešili výběr hudby, šatů, výzdobu. Bylo mnoho námětů a nápadů a nakonec se vše řešilo hlasováním. Velkým problémem pro mnohé z nás děvčat bylo, kde sehnat tanečního partnera, protože chyběl značný počet chlapců. Vyřešila to výpomoc žáků z nižších ročníků.
Pilně jsme se připravovali, tanec jsme pilovali každý týden. Na začátku to vůbec nepřipomínalo nějaké ladné pohyby – těch nemotorných pohybů a pošlapaných nohou! Ale na konci už šlo pozorovat určitě velké zlepšení. A konečně nastal den s velkým D.
Sraz jsme měli v šest hodin. Všechny spolužačky v plesových šatech byly krásně upravené a působily velmi elegantně. I klukům to slušelo.
V sále seděli kolem dokola rodinní příslušníci, kteří přišli „potěšit své oko“ pohledem na své potomky. Sál utichl a my jsme za doprovodu hudby začali tancovat. Polonéza se nám celkem povedla. Poté následovalo společné tančení, bohatá tombola, zkrátka vše, co k takové akci patří. Hudba hrála, zábava byla v plném proudu.
Tanec má navodit lepší náladu a pocity, takže doufám, že jsme toto všichni splnili a přispěli k oživení a obohacení plesu. Večer byl pro nás výjimečný a celý ples jsme si náramně užili.
Anna Grombířová, IX.B

Foto zde

Skenovaný obrázek001.jpg, 527x383, 38.50 KB
Ples.doc (.doc, 28.50 KB)