INFORMACE K PROVOZU ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ OD 12. DUBNA 2021 DO ODVOLÁNÍ

Vážení rodiče,
návrat žáků do škol je vzhledem k aktuální epidemiologické situaci svázán mnohými opatřeními.
Jak jsem již včera uvedl, začneme na 1. stupni prezenční vyučování v týdenních rotacích celých tříd. Konkrétně na naší škole v době od 12.4. – 16.4. 2021 nastoupí 1. třída a 4. třída na prezenční výuku. Ostatní třídy prvního a druhého stupně budou na distanční výuce. Další týden tedy od 19.4. – 23.4. 2021 na prezenční výuku nastoupí druhá, třetí a pátá třída. Ostatní třídy prvního a druhého stupně budou opět na distanční výuce.  Do mateřské školy se od pondělí 12.4.2021 mohou vrátit pouze předškoláci.

Co dále vyplývá z doporučení a nařízení MŠMT:

·         TESTOVÁNÍ na COVID -19 je povinné:
a) pro všechny zaměstnance
b) pro děti MŠ i žáky ZŠ
c) testování se neprovádí pouze u osob, které byly očkovány a od poslední aplikace uplynulo nejméně 14 dnů a u osob, které prodělaly onemocnění COVID – 19 a od izolace, karantény neuplynulo více jak 90 dnů.
Testovat se děti a žáci budou ve škole před zahájením výuky 2x týdně (pondělí, čtvrtek). U dětí v MŠ, mladších žáků 1. stupně ZŠ (1. – 3. třída) a žáků se zdravotním postižením bude
připuštěna účast zákonného zástupce na testování při dodržení přísných hygienických opatření a rozestupů.
Naše škola bude testovat dodanými neinvazními testy – Singclean
Testování neprobíhá v případě individuálních konzultací.
Pokud se dítě nebo žák neúčastní prezenčního vzdělávání z důvodu neúčasti na testování, škola bude absenci evidovat jako omluvenou.

·         OCHRANA NOSU A ÚST pro všechny
 a) Zaměstnanci škol a školských zařízení: respirátory (standardy dle MO MZd)
b) Děti MŠ nejsou povinny nosit ochranný prostředek k zakrytí nosu i úst (všichni zaměstnanci ano)
c) žáci ZŠ alespoň chirurgickou roušku

·         STRAVOVÁNÍ
Všichni žáci, kteří budou mít prezenční výuku (1. – 5. třída), budou přihlášeni ke stravování. Pokud se dítě stravovat nebude, musí ho zákonný zástupce odhlásit.
·         ŠKOLNÍ DRUŽINA pouze pro prezenčně vzdělávané za dodržení homogenity skupin (bude zabezpečeno).

·         INDIVIDUÁLNÍ KONZULTACE a poradenský systém po domluvě

·         DOBROVOLNÉ SKUPINOVÉ KONZULTACE po domluvě v max. počtu 6 žáků a za dodržení režimových opatření pro:
 1) znevýhodněné žáky 2. st. ZŠ
2) 9. ročníky ZŠ pro předměty k přípravě na přijímací zkoušky na SŠ. Bude upřesněno.
·         ZPĚV, SPORT
a) se na ZŠ nevyučuje. Bude nahrazeno jinou činností.
b) v MŠ jsou sportovní aktivity povoleny jako součást vzdělávání
·         VSTUP TŘETÍCH OSOB DO ŠKOLY
je povolen pouze v nezbytně nutných, odůvodnitelných případech na co nejkratší dobu, aby se omezil styk s žáky a zaměstnanci.
Přísný zákaz vstupu je pro osoby, které vykazují známky onemocnění!!!

Další informace jsou v přílohách: